MÖBLER / Bord / Matbord 15507380

nr 1550 7380

Yngve Ekström

(1913-1988), Sverige

Matbord, "Björka". Bredd: 140 cm, djup: 83 cm, höjd: 73 cm

Kondition: slitage, skador

Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 3 juli 2023
kl 20:27:20

Yngve Ekström

Läs mer om Yngve Ekström